Parkování

Doprava a parkování ve městě

Parkování je na některých místech v Modřicích problém, nicméně je to problém, který se týká většiny měst a nejen Modřic. V této sekci Vám ukážeme některé dopravní značky, se kterými se v našem městě můžete setkat a podíváme se na nejčastější přestupky, které v oblasti parkování řešíme.

Stále se řeší, kde je možné parkovat, že je nedostatek parkovacích míst, ale i v Modřicích jsou parkoviště, které dokáží pojmout více aut. 

Jedna z parkovacích ploch je u Městské sportovní haly na ul. Benešova, kde je k dispozici 75 parkovacích míst, včetně 4 míst pro osoby se zdravotním postižením. Výhodou tohoto parkoviště je, že je nepřetržitě sledováno kamerovým systémem.

Další prostor, který je v současné době k dispozici je na ul. Prusinovského za hotelem Gregor. Jedná se o dočasné parkoviště. 

V oblasti dopravy často řešíme průjezd nákladních vozidel s hmotností nad 3,5 t, jelikož do velké části města je vjezd těmto vozidlům mimo zásobování zakázán. Ve většině případů se jedná o oprávněný vjezd do zákazu, jelikož v oblasti vozidla zásobují, ale najdou se i tací, co si cestu přes město zkracují nebo se jednoduše ztratili, tihle poté odjíždí do cílové adresy o pokutu chudší.

Vytvořeno: 24. 5. 2023 Upraveno: 10. 6. 2023 Autor: administrator